Chojnik Karkonowski Festiwal Biegowy 2020

Fot.BIKELIFE

5 września obyła się kolejna edycja Karkonoskiego Festiwalu Biegowego w okolicach Zamku Chojnik . Organizatorzy mający ciągle pod górkę wierzyli, że każdą przeszkodę da się pokonać stwarzając bezpieczne trasy i zaplecze biura zawodów. W minioną sobotę podjęli trud zaostrzeń covidowych i z sukcesem zakończyli całodzienny festiwal rozdając nagrody dla najlepszych i wszystkich przybyłych do mety w postaci wyjątkowych plastikowych medali. Biegacze w tym dniu mieli do wyboru sześć tras o różnych stopniach trudności. Najszybciej rywalizację rozpoczęli ultrasi z długością trasy 102 km i startem o 1 w nocy. Rywalizację zakończyła Kamienna Trzydziestka tuż przed północą sobotniego kapryśnego popoludnia. Ostatni z dystansów wystartował o godzinie 15 i zawodnicy tego biegu mieli jako jedyni najtrudniejsze warunki pogodowe biegnąc dwukrotnie w czasie burz i ulew.

Chojnik Maraton 2020 zapisze się dobrymi wynikami dla złotoryjskich biegaczy , którzy startowali w trzech z sześciu kategorii .

Najdłuższy dystans zaliczył z powodzeniem Szymon Posadowski ,który „Siedemdziesiąt z hakiem” przebiegł w czasie 10 godzin i 41 minut i ukończył bieg na 3 miejscu w swojej kategorii.

W „Maratonie Karkonowskim” biegł Marcin Pawłowski kończąc rywalizację na drugim !!! miejscu w klasyfikacji generalnej  i tracąc do pierwszego zaledwie 30 sekund. Dystans 46 km pokonał w 4 godziny i 14 minut.

Najwięcej złotoryjskich zawodników wystartowało w „Półmaratonie z górką ” na dystansie ponad 29 km zajmując odpowiednio miejsca :

220 Andrzej Cukrowski z czasem 5 godzin i 27 minut

234 Agnieszka Kubów z czasem 5 godzin i 34 minuty

238 Iwona Nowak-Kuca z czasem 5 godzin i 37 minut


Dystans 29 km ukończyło w sumie 284 osoby .

 

Gratulacje dla wszystkich uczestników za trud i zabawę na trasach.