Zimowy Festiwal Biegowy – Rudawy 2023

Zimowy Festiwal Biegowy

Start w Zimowym Festiwalu Biegowym w Rudawach to rozpoczęcie  sezonu 2023 na dłuższych dystansach. Jednocześnie pierwszy z trzynastu zaplanowanych półmaratonów w tym roku. Rudawski półmaraton to początek sprawdzenia formy po treningach na lokalnych trasach w okolicach Wilczej Góry.

Nie są to przygotowania do biegów iście górskich ale przede wszystkich ulicznych zawodów na dystansach 21 km i być może 42 :). Na szlaki górskie powrócę w drugiej połowie  roku Lądek Zdrój  albo  Chojnik .

Wyniki biegu

Kilka słów o wczorajszym biegu. Trzy samochody zaprzyjaźnionych biegaczy wyruszyły w sobotni poranek do miejscowości Karpniki mając nadzieje na pobicie rekordów sprzed lat i sprawdzenia dotychczasowych form. Schronisko Szwajcarka miejsce startu przywitało nas błotem i lodem za to pogoda spłatała wszystkim miłe zaskoczenie i na okres naszego biegu wyciszyła się do zera. Bez wiatru i deszczu wystartowaliśmy dokładnie o godzinie 10:00 na trasę zaprezentowaną w artykule . Trasa naprawdę wymagająca choć liczyłem na więcej bo zabrakło śniegu, który był tylko w okolicach szczytu Wołek na dystansie około 2 km. Gorzej było 3 km do  mety gdzie pojawił się odcinek w stylu biegu wulkanów. Błotko i strumyczek do pokonania. Po trzech godzinach i 10 minutach dotarłem na metę. W ogólnej klasyfikacji zajmując 151 pozycje na blisko 300 zawodników obecnych na starcie. 


Poniżej kilka fotek zrobionych w czasie biegu w chwili złapania oddechu 🙂