Legnica

Tropem Wilczym – Bieg pamięci żołnierzy wyklętych

1 marca 2020 blisko 220 zawodników stanęło na starcie  biegu pamięci żołnierzy wyklętych.W legnickim parku na trasie 5 km rywalizowała ośmioosobowa grupka złotoryjskich biegaczy ,którzy w klasyfikacji open i kategorii wiekowej zajęli miejsca na podium otrzymując pamiątkowe upominki. Najlepszym okazał się Szymon zajmując 3 pozycje wśród mężczyzn.Pierwszą pozycję wybiegała Agnieszka wśród rówieśniczek wiekowych. Pozostali zawodnicy zmieścili się w pierwszej połowie zawodników,którzy dobiegli do mety.Dla niektórych wynik był na drugim miejscu mając w głowach historie swoim bliskich ,którzy w trudnym okresie powojennym walczyli o naszą niepodległość .

3.Szymon Kuca – 18:39

52.Agnieszka Kubów – 24:05

73.Andrzej Cukrowski – 25.10

90.Aneta Jaworowska – 26:43

110.Natalia Orzechowska – 27:45

117.Iwona Kuca – 28:15

126.Ewa Kurek – 29:11

172.Krystyna Orzechowska – 33:10

Wszyscy złotoryjscy zawodnicy zameldowani na starcie ukończyli bieg otrzymując pamiątkowy medal .

Medal wyjątkowy bo  aby go skompletować w całość trzeba przebiec w następnych dwóch edycjach 2021 i 22 roku.

 
 

Legnicki Bieg Niepodległości 2017

10 listopada 2017 roku złotoryjska ekipa biegaczy uczestniczyła w corocznym cyklu Biegu Niepodległości w Legnicy.Najlepszym z zawodników w barwach naszego miasta został Szymon Kuca (Olaws Złotoryja) plasując się na 9 pozycji jednocześnie wpadając na męte z Anna Ficner (Olaws Złotoryja Team Luks Zurawina – Wrocław) która była najlepszą wsród kobiet.Czas w/w zawodników 19,52 na dystansie 5,5 km.Znakomitą formą prezentuje powracający do biegania Mirosław Kopiński zajmując 6 pozycję wśród czterdziestolatków 🙂 w klasyfikacji open 26 pozycja.

Pełna tabela naszych zawodników:

  •  9 FICNER Anna (204) Olaws Złotoryja Team Luks Zurawina – Wrocław 00:19:5
  • 10 KUCA Szymon (59) Olaws Złotoryja 1985 00:19:52
  • 26 KOPIŃSKI Mirosław (5) Ks Aurum Kobud Złotoryja 00:21:12
  • 43 JAŚKOWSKI Krzysztof (275) Olaws Złotoryja 00:22:25
  • 94 CUKROWSKI Andrzej (268) Zlb Złotoryja 00:24:10
  • 114 BERNAT Bogdan (76) Olaws Złotoryja 00:25:01
  • 164 KUBÓW Agnieszka (276) 00:26:23
  • 198 WILK Marcin (246) Wilku Team 00:27:29
  • 267 DUDA Anna (232) Olaws Złotoryja 00:29:55
  • 271 ŁUKASIEWICZ Katarzyna (277) Olaws Złotoryja 00:30:05
  • 340 ARDELI Aga (306) Biegam Bo Lubię 🙂 00:35:58

Autor:Paulina Dorsz